Кількість вад, які можуть бути в деревині, виражається величезним числом — близько 200! Однак кажу я це зовсім не до того, що відшукати якісні матеріали практично неможливо. Справа в тому, що пороки пороків — різниця, а велика частина з двох сотень і взагалі є вкрай рідкісними. Детальніше на сайті sale.uub.com.ua.
З іншого боку, вибираючи деревину, люди часто виходять з розуміння того, де вона буде використовуватися. Погодьтеся, що практично в будь—якої конструкції є такі місця, куди чудово впишеться міцна дошка з вивалилися сучком або має синюватий відтінок. Тобто, іноді явний брак іноді може повністю задовольнити споживача. Зрозуміло, що вибір кожної людини — це справа індивідуальна. Тому в своїй статті я хочу лише розповісти про найбільш важливих вади деревини. Вам же, виходячи з цієї інформації, доведеться вирішувати, чи підійде конкретна дошка або брус для будується конструкції або для якогось з її елементів.
Дефекти, що виникають в деревині через грибка і комах
Підставою для появи грибка може з’явитися деревина здорова, відмираюча або мертва. Якщо під час підсихання на складі відмираючого дерева на його поверхні сформувався шар цвілі або кольорового нальоту синього, жовтого або коричневого кольору глибиною близько 2 мм, засмучуватися не варто. Дані потемніння обумовлені змінами в відмираючих клітинах, тоді як їхні здорові побратими не піддавалося ніяким пошкоджень. Візуально помітний дефект не робить ніякого впливу на міцність і експлуатаційний термін деревини. Підставою для пильної уваги повинна стати наявна на поверхні пиломатеріалів бура, біла або строката гниль. Виникає вона на деревині мертвої або зростаючої, поступово перероджуючись в м’яку труху.
Ось такі пиломатеріали купувати для будівництва ніколи не варто. Червоточина — це явище має стати причиною для відмови від придбання ураженої нею деревини. Виявити червоточину просто: про її наявність говорить наявність борозенок і отворів прямо на поверхні пиломатеріалів. Як правило, оцінити ступінь ураження можна шляхом ретельного дослідження всього лише одного квадратного метра вироби. Чи варто довіряти деревині з сучками і тріщинами. По суті своїй, є живими або відмерлими частинами гілок. Їх присутність робить деревину неоднорідною, а процес її обробки стає більш складним. Якісна деревина в Україні — шукати тут https://sale.uub.com.ua/news/arenda—zemli—selhoznaznacheniya
Однак якщо сучки добре тримаються і не випадають, цей пиломатеріал можна використовувати для реалізації якихось декоративних задумів, до чого часто вдаються навіть професійні дизайнери. Що стосується тріщин, то завжди слід оцінювати їх розміри і намагатися зрозуміти їх природу. Купувати ж можна лише ті пиломатеріали, концентрація тріщин в яких невисока. Так, наприклад, якщо в партії з 20 штук 1 або 2 дошки будуть з тріщинами, то на будівництві це навряд чи відіб’ється негативно.