Актуальна інформація про ринкові ціни на паливо та енергоресурси

Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» (ТБ «УЕБ») займає лідируючі позиції у біржових торгах нафтопродуктами, енергоресурсами та паливом для різного призначення. Онлайн майданчик є акредитованим партнером системи державних закупівель ProZorro, на якому проходять публічні аукціони по купівлі-продажу товарів, сировини, робіт та послуг державними та комунальними підприємствами, комерційними установами. На ТБ УЕБ можна знайти актуальну інформацію про котирування на енергоресурси в Україні на поточний час.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України використовує котирування, які оголошені на ТБ УЕБ, як головний ціновий орієнтир на енергоресурси та нафтопродукти.

Особливості ціноутворення на публічних торгах

Виробники та переробні заводи не можуть довільно встановлювати ціну на свою продукцію. Є міжнародні ринкові ціни та котирування європейських бірж, які впливають на поточні ціни. Вартість енергоресурсів може змінюватися кілька разів кожного дня. Продавцям рекомендується встановлювати розрахункову вартість енергоресурсів з урахуванням попередньої ринкової ціни, курсу національної валюти до американського долара (по НБУ), показників європейського котирування та значень котирування, які публікуються на сайті Товарної Біржі «Українська енергетична біржа»

На сторінці ТЮ УЕБ можна розрахувати вартість природного газу за посиланням www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/. Щоб отримати показники реальної ринкової ціни, потрібно вказати дату укладання договору, яка буде датою уточнення вартості та попередню ціну за 1000 кубометрів газу. Така формула виведена на базі рекомендацій Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В контрактах при публічних закупівлях обов’язкового вказується ціна на дату укладання договору, об’єми поставки, строки виконання умов сторонами, санкції за порушення умов угоди.

Переваги набуття статусу непостійного члена ТБ УЕБ

Щоб продавати чи купувати енергоресурси напряму у видобувачів чи переробників енергетичних ресурсів, потрібно мати статус члена ТБ УЕБ. На початковому етапі можна набути статусу непостійного члена біржових торгів, зареєструвавшись на ресурсі – після ухвалення біржового комітету. Це дає право отримувати кваліфікаційні консультації та інформаційні довідки по ринковим котируванням, біржовим торгам тощо.